BİT alanında etkin ve bilinçli çalışmalar düzenleme başta olmak üzere, bilgi alımının önündeki engelleri kaldırarak eğitimin herkes için eşit şartlarda alınabilmesini mümkün hale getirir. Platform üzerinde yer almakta olan giriş sayfasında e-devlet şifresi ile giriş yapılarak hizmetlere erişebilir. BTK Akademi’de yer alan Eğitim Kataloğu içerisinde almak istenilen eğitimlere dair gerekli bilgi yer almakta, tüm kullanıcılar için açık halde bulunan eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanılabilmektedir.

BTK Akademi eğitim platformunda aldığınız eğitimler sonrası mini sınavlara girerek o eğitim setinde sertifika alabiliyor ve cv’nizde (genellikle linkedin profilinde) bunu belirtebilirsiniz. BTK Akademi’nin eğitim modeli, interaktif ve uygulamalı bir yaklaşıma dayanmaktadır. Eğitim içeriği, güncel konuları kapsayan ve sektördeki ihtiyaçlara cevap veren bir yapıya sahiptir.

Başarılı olanlar İstanbul Marmaracık Gençlik Kampı Merkezi’ndeki kampa katılmaya hak kazanacak. BTK Akademi, mobil iletişim teknolojileri, siber güvenlik, elektronik haberleşme, bilişim ve iletişim sektörleri gibi konularda eğitimler sunmaktadır. BTK Akademi’nin 2020 yılı Şubat ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip
Erdoğan’ın da katılımıyla BTK Ana yerleşkesinde halkın hizmetine
açıldığını hatırlatan Uraloğlu, “Portalımızın bugün itibari ile
kayıtlı 1 milyon 848 bin 837 kullanıcı bulunuyor. BTK
Akademi’de sunduğumuz kapsamlı eğitimlerle gençlerimizin, bilgi
ve birikim düzeylerini arttırmalarına katkı sağlıyor, dijital
okuryazarlık ve siber güvenlik alanlarında farkındalıklarını
arttırarak bilgi toplumu olma yolundaki hedeflerimize gerçekçi
yaklaşımlarla ilerliyoruz” dedi. Genellikle resmî evrak erişimi ya da takibi için kullanılan e-devlet aslında çok bilinmese de içinde pek çok eğitimi barındıran bir okulun kapısını da aralıyor. E-Devlet’e BTK akademi yazınca sertifikalı ya da katılım belgeli pek çok eğitim programına ulaşılıyor.

Bu bölümün özellikle altını çizmekte fayda var çünkü bilindiği üzere Udemy gibi online eğitim kaynaklarına belirli miktarlarda ücret ödemeniz gerekiyor. Fakat BTK Akademi üzerinde kullanıcılar için bir çok eğitim ücretsiz olarak sunuluyor. Bilgi ve iletişim teknolojileri alanıyla ilgilenen, öğrenme arzusu bulunan herkes eğitimlerimizden akademi btk faydalanabilir. Akademi’nin, “Milli Teknoloji Hamlesi” kapsamında, bilim ve teknolojide arzu edilen atılım hamlesinin sağlanabilmesi için ihtiyaçlara uygun ve güncel eğitim yöntemleriyle hizmet verdiğini bildiren Uraloğlu, “Bu anlamda yaptığımız çalışmaları hızlandırarak ve güçlendirerek ilerliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın Yanıtı iptal et

BTK Eğitim programları, uzman eğitmenler tarafından verilmekte olup katılımcılara pratik bilgi ve deneyim kazandırmayı hedeflemektedir. BTK Akademi eğitim platformunda sadece yazılımla alakalı dersler yok; “pazar analizleri”,”yöneticilik”,”stratejik düşünme”,”koçluk eğitimi” ve “ikna sırları” gibi kişisel gelişim ve iş hayatınıza ekstra gelişim sağlayacak kurslar da mevcut. Uraloğlu, BTK Akademi eğitimlerine katılanların eğitim sürecinin sonunda sertifika almaya hak kazandıklarını belirterek, yerel ve küresel çapta çalışan firmalarla işbirliği yaparak eğitimler düzenlediklerini bildirdi.

BTK Akademi eğitimleri ücretli mi?

Türkiye’den ve Dünya’dan son dakika haberler, köşe yazıları, magazinden siyasete, spordan seyahate bütün konuların tek adresi milliyet.com.tr; Milliyet.com.tr haber içerikleri izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. BTK Akademi’ye kayıt olarak, çeşitli konularda eğitim videolarına ve materyallerine ücretsiz olarak erişebilirsiniz. Türkiye, dijital dönüşümle birlikte ekonomik büyüme, rekabet gücü ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine odaklanıyor.

BTK Akademi tarafından yayınlanan gönderi

Eğitim seti gayet geniş ve ücretsiz olduğundan dolayı tercih edilmesinin yanı sıra sertifika kazanmanız buradaki eğitim setlerini youtube veya udemy gibi platformlarda bitireceğiniz eğitim setlerine göre öne çıkarıyor. Tabi ki bir eğitim setinde mutlaka olması gereken eğitim setinin kaliteli olmasıdır, her kurs için diyemeyiz ama kurslara sosyal medyada yetersiz veya tam anlaşılmıyor iması çok bulunuldu. BTK Akademi’nin amacı, bilgi ve iletişim teknolojileri alanında eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri düzenlemektir. Dijital dönüşüm, teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte iş dünyasında ve toplumun her alanında önemli bir yer edinmiştir.

Deja un comentario